NEWS Archive
 

12/11/2008...........................................................................

Každoroční předvánoční koncert v Liberci se bude tento rok konat trochu dříve před vánocemi a to 22/11/2008. Opět v Kulturním Domě Liberec. Podpoří nás liberecká Demaja!

27/08/2008...........................................................................

Photo 2008

Přátelé,

Po delší odmlce zaviněné technickými problémy přidáváme fotky z r. 2008. Berlin, Ostrava, Liberec, Kunětická hora...09/03/2008...........................................................................

! ! ! POZOR, ZMĚNA NÁZVU KAPELY RMC ! ! !

Vážení přátelé, fanoušci, promotéři a pořadatelé,

začátkem roku nás překvapila situace, kterou nikdo z RMC nepředpokládal ani v nejodvážnějších vizích. Management RMC byl kontaktován právním zástupcem berlínské hudební skupiny Rammstein, který byl pověřen sdělit nám následující: „RMC z Liberce se dle názoru majitele registrované ochranné známky Rammstein (pravděpodobně samotné berlínské kapely) dopouštějí nekalosoutěžního jednání, když mají ve svém názvu uvedeno slovo Rammstein. RMC byl stanoven termín k odstranění ochranné známky ze všech souvislostí se svou hudební činností. Jedině dodržením dané lhůty bude možné dále akceptovat hudební cover produkci RMC. V opačném případě se bude berlínská skupina Rammstein domáhat svých práv soudní cestou.“

Od této chvíle se zkratka RMC, známá z adresy této webové stránky a z loga liberecké revivalové skupiny, mění ve svém znění z původního RAMMSTEIN MEMBER’S CLUB na R+ MEMBER’S CLUB! Jedná se o jedinou změnu bez jakéhokoliv negativního vlivu na koncertní a hudební aktivity RMC! The show must go on! Těšíme se na Vás na našich koncertech!27/12/2007...........................................................................

Aktualizace koncertů pro rok 2008

Proběhla rozsáhlá aktualizace koncertů pro rok 2008 a kalendář akcí se pomalu začíná plnit. Díky Vám a Vašim hlasům v Heyaréně přibyly i koncerty Closeknit v rámci letních českých festivalů. Předběžně jsou potvrzeny 4 z 5. Těšte se, protože my se na Vás těšíme určitě! :-)27/12/2007...........................................................................

Adelante Amigos de nuevo!

Trávíte bramborové salátky, kapříky, řízečky i klobásky? Tak to jsme na tom nejspíš všichni stejně Ovšem před 22.prosincem bylo všechno jinak. Zkoušení každý den, během kterého Martier shodil 4 kg, hledání a nacházení nových zvuků, příprava scény, nových outfitů, pyrotechnických efektů, komunikace s pořadateli, engineeringem zvuku i osvětlení, médii, předkapelami, hosty...od "vánoční pohody" jsme byli na míle vzdálení. Koncertní večer RMC Weihnachtsparty 2007 zahajovala liberecká nu-metal-coreová naděje Demaja a umně rozkmitala akustiku sálu libereckého kulturáku. V té době se prostor začal příjemně plnit. Chlapi z Demaji dostali sebe i spřízněnou část publika pěkně do varu a v backstage se připravovala kapelka Tortharry, death-thrashová partička z Hronova, která si třeba letos jen tak mimochodem odskočila na miniturné s Gorgoroth do Brazílie. Svůj set nastartovali borci se stejnou razancí, jako když zapínáte cirkulárku a ve 30-timinutovém setu nařezali pěkných pár polínek ze své aktuální desky. Prodleva mezi Tortharry a Sepulturou Czech Band nebyla nijak významná, neboť je jedná o projekt o totožném obsazení. Ověřená alchymie hronovské Sepultury nadzdvihla přítomné fanoušky metalu sebevědomě a velmi povedeně. Po závěrečném songu se zatáhla opona, aby bylo možné přeskupit jeviště pro výstup RMC. To už jsme čekali pěkně v černo-stříbrno-červených outfitech v backstage, rozsvěcovali potřebné LED diody a chystali se na nástup. Reise Reise Liberec! Speciální setlist, speciální efekty, special guests, to vše pro speciální publikum! Do setu jsme vrátili pár všeobecně oblíbených písní a přidali i nové, k jedné povolali i žesťové duo - jen a jen pro Vás! Všude dobře, ale doma jsme v Liberci a v Liberci jsme doma..!!! Děkujeme za nádhernou atmosféru. Ještě teď, když zavřu oči, vidím několik set pohledů upřených na jeviště v očekávání, překvapení, radosti, euforii, uspokojení a znovu a znovu se utvrzuji ve smyslu našeho konání. Vy jste tím smyslem! Díky Vám, díky Demaja, díky Tortharry/Sepultura Czech Band! Wir lieben euch alle! Buenas noches amigos!

Martier

17/12/2007...........................................................................

Každoroční předvánoční koncert v Liberci je za dveřmi...

02/06/2007...........................................................................

Closeknit zvítězil v Heyaréně!!!

Ukončeno, uzavřeno, sečteno, v pondělí 28.5.vyhlášeno! Přátelé a fanoušci CK a RMC, song On Human Nature z pilotního singlu Open The Gate projektu Closeknit se umístil na 1. příčce soutěže Heyaréna, pořádané rádiem Hey! Vaše hlasy rozhodly o tom, že Closeknit za vítězství v pátek 1.6.07 otevíral hudební festival Votvírák v Milovicích u Mladé Boleslavi a v příštím roce se zúčastní několika předních music-festivalů! Putu, Lagerfeuer, Berger dB, Satanda, Schimanski a Martier děkují!


30/04/2007...........................................................................

HLASUJTE PRO CLOSEKNIT !!!

CLOSEKNIT s písní "On Human Nature" zápolí s dalšími 14 písněmi od skupin, které vybrala z celkového počtu cca 80 přihlášených porota ve složení: Michael Kocáb, Petr Kůsa, Vlasta Horváth, Jarda Špulák, Artur Kaisser a Radek Mihok, na rádiu HEY.

Od pondělí od 9 hodin ráno bude na rádiích Hey Praha, Liberec a Pardubice vyhlášeno a odehráno do éteru všech 15 písní.

Z těchto 15 skladeb, které budou dále hrány na rádiích Hey Praha, Liberec a Pardubice v sestřihu po pěti skladbách dohromady, vyhrají první dvě skupiny na základě hlasování poslucháčů účast na letošním festivalu "Votvírák" v Milovicích na letišti, přičemž první z nich má garantované koncerty na 5ti velkých festivalech v roce 2008 a druhá na dvou velkých festivalech v roce 2008.


30/04/2007...........................................................................

DATES

Nepřehlédněte v sekci DATES nově přibyvší koncert

10.05.2007 - 12.ročník tradičního Majálesu VŠB – TUO


16/01/2007...........................................................................

PHOTOS

Tak konečně se mi podařilo na web dostat fotky z prosincového koncertu v Lidových sadech!


26/12/2006...........................................................................

Bonjour les amis,

to byla letos ale nadílka panečku. Myslím hlavně tu, která nás všechny překvapila v pátek 22.12. v Lidových sadech! Přípravy X-masshow začaly už v 7:00. Část RMC a Pěší Apocalypticy se přeměnila ve stěhovací tým bedňáků THT Music a světelná a zvuková aparatura začala růst a růst. O 12 hodin později už se sál Lidových sadů plnil fanoušky a na pódiu se svých akustických nástrojů chopil Spielbergův kvartet Apocalyptica revival vulgo Pěší zóna. Vánoční intro upoutalo úsměvnou pozornost přítomných a hned po něm následovala kaskáda klasických hitů. Příjemný a skromný výkon mladých muzikantů. Při posledních tónech AR-PZ už v backstage stál nastoupený Closeknit – RMC sestava, nastartovaná prezentovat Liberci muziku autorského projektu členů. Po intru následovalo 6 aktuálních písňových zářezů. Publikum přivítalo CK s lehkým očekáváním Rammsteiního repertoáru, nicméně spolupracovalo pěkně. Vzkaz všem zúčastněným od CloseKnit zní jasně: „Mějte uši otevřené!“ CK vystřídali na jevišti další hosté večera - nabroušení hoši z brazilsko-stárkovského pralesa a kanonádou Sepulturovských hitů s velmi šikovnou performance notně zatopili pod kotlem! Skvělý výkon a identický zvuk dobře zvolených hostů! Po kanonádě trashmetalu se mezi jevištěm a publikem zatáhla rudá opona. Za pár minut se začalo z PA k fanouškům pomalu valit nové RMC intro, které dalo jasný signál všem přítomným o začátku koncertu headlinera. Pak už jen opona pryč, infrasvětla a Morgenstern ozářila hlavní sál Lidových sadů a tváře všech fans. Musím dodat, že CK bylo pro Members (nebo alespoň pro mě) nejen příjemnou rozcvičkou a tak set RMC začal a probíhal pěkně zostra. Publikum i kapela pulzovali jako jedno srdce a vystoupení třáslo budovou jako průlet F16. Koncert naštěstí nenarušil ani dvojí začátek Engela (sakraporte …a nebo snad Šárkaporte? :-) ani 6 spuštěných dýmových protipožárních čidel v celém objektu Lidových sadů, kterým zachutnal kouř z pyrotechniky a tvořičů pódiové mlhy. Playlist, obsahující průřez všemi alby, uzavíral taneční Das Modell a za zvuku outra se RMC rozloučili s předvánočním publikem! Díky všem! Podrobná fotoreportáž už se chystá! RMC zatím nabírají síly, oslaví Silvestra a připraví se na lednové moravské tour. Liberecký koncik byl ovšem báječným začátkem vánočních dnů (hudebního) obžérství, což jistě potvrdí i Rumcajs, Manka i Cipísek :-) (díky Věrko). A kdyby se někdo přecejen v mezičase nudil, může si zahrát Vybíjenou :-)

Martier


 
 
 
 
 
 
HOME | DATES | GLOSSE | CONTACT | G-BOOK | BAND | PHOTOS | DOWNLOAD | CLOSEKNIT